Přeskočit na hlavní obsah

Vyzkoušeno za vás: Zákazníci nechtějí volat ani psát

· Jedna minuta čtení

Co to znamená? Že nás zákazníci nemají rádi? Ale vůbec ne. Jen firmy občas zapomínají, že zákazníci nechtějí telefonovat na support ani si povídat si s někým z obchodního týmu. Zákazníci chtějí hlavně fungující službu.

Vše se občas pokazí a je potřeba to řešit. Jen zřídka se jedná o zcela jedinečný problém. Nepřijdou vám následující dotazy povědomé?

  • Dobrý den, zjistil jsem, že bych potřeboval objednávku uhradit bankovním převodem místo platby kartou. Můžete mi napsat, na jaký účet mohu zaslat peníze a s jakým variabilním symbolem?
  • Objednala jsem si nesprávnou velikost a potřebovala bych ji vyměnit, kam mám zaslat svojí objednávku?
  • Zboží obvykle dostávám do dvou dnů a nyní je to již týden a stále jsem od vás nedostal žádnou informaci o tom, v jakém stavu se objednávka nachází.

Tohle jsou příklady zcela logických požadavků, které zákazníci často mají. Zároveň je ovšem nutné říci, že neexistuje důvod, proč zákazníka kvůli uvedenému nutit, aby nám volal, psal e-mail nebo čekal na odpověď na chatu.

Zmíněné formy komunikace jsou vhodnější na unikátní dotazy a případné řešení potíží, opakující se požadavky můžete zpracovat v chytré samoobsluze. Vyzkoušejte ji a dejte nám vědět, jak jste spokojeni.