Přeskočit na hlavní obsah

Jak mít více aktivního použití?

· 2 minuty čtení

Shrnuli jsme pro vás pár užitečných tipů, jak motivovat zákazníky, aby samoobsluhu více využívali.

Počtem aktivního použití rozumíme každou návštěvu, která zahrnuje 2 a více akcí. Dvě se počítají proto, že chceme mít jistotu že se nejedná pouze o načtení widgetu, kterého si návštěvník webu ani nevšiml, ale že jej návštěvník skutečně aktivně využil.

Doporučujeme náš starší příspěvek o automaticky počítaných statistikách, kde jsou jednotlivé metriky rozebrány do většího detailu.

Aktivní použití velmi souvisí s tím jak velký e-shop nebo služba momentálně jste. Hodně zákazníků znamená, že máte také také hodně objednávek a velkou návštěvnost na webu jako takovém i na svých kontaktních stránkách. Zároveň je dobré mít podvědomí o tom, jaký je poměr mezi použitím widgetu a mezi návštěvností. Tento poměr za vás automaticky počítáme v metrice Míra využití. Více o tom jak mít správnou Míru využití jsme podrobně rozebírali v samostatném příspěvku.

Doporučujeme také si pročíst příspěvek, který rozebíral různé informace, které zákazník očekáváběhem celého procesu – od objednání až po doručení. Možná tam nejdete inspiraci k tomu, co by bylo ještě vhodné do samoobsluhy doplnit.

Znamená to, že MessageOk je vhodná jen pokud mám hodně zákazníků? Určitě ne. Stejně by bylo možné se zeptat, zda je dobré dělat kvalitní servis jen pokud máte velký počet zákazníků. Možná právě to, že nabídnete svým zákazníkům pohodlný a srozumitelný nástroj, který jim zobrazí stav objednávek a dovolí jim provádět změny bez nutnosti kontaktu vás odliší od konkurence!