Přeskočit na hlavní obsah

Jak mít lepší míru využití?

· 3 minuty čtení

Nízká míra využití naznačuje, že se widget načetl, ale zákazníci s ním nepracují. Co s tím?

Míra vyyužití znázorňuje poměr mezi zobrazením widgetu, které nevedlo k jeho aktivnímu využití (tedy případ kdy se nezapočítalo aktivní využití) a počtem aktivních využití widgetu (návštěvník provedl 2 a více interakcí ve widgetu).

Nízká Míra využití naznačuje, že se widget načetl, ale zákazníci s ním nepracují.

Nejčastější důvody proč máte nízkou míru využití

  1. Widget se zobrazuje na nesouvisející stránce Například na HP nebo jiné podstránce, kde je účel podstránky primárně jiný než využít samoobsluhu. Tento přístup nemusí být špatně, nicméně využití zobrazení „ve stránce“ pro tento případ není nejlepší. 

Doporučujeme v takovém případě vložit na web samoobsluhu v plovoucím okně. Pokud již používáte např. chat nebo jiné plovoucí prvky na webu, upravte pozici widgetu tak, aby se jinými prvky nepřekrýval.

  1. Widget se zobrazuje na správné stránce, ale nemá vhodnou pozici To může například znamenat, že widget sice máte na stránce s kontaktními údaji a zákazníci se vámi na této stránce chtějí primárně spojit, ale zároveň na této stránce máte před widgetem zobrazeny jiné kontaktní údaje (telefon, e-mail) nebo zároveň na stránce zobrazujete jiný způsob kontaktování jako kontaktní formulář nebo online chat. 

Zvažte, jakým způsobem by bylo vhodné kontaktní informace zkombinovat. Například mít telefonní číslo zobrazené až ve widgetu v případě, že je skutečně vhodné aby vám zákazníci volali. To stejné lze provést s online chatem. MessageOk se umí napojit na populární online chatovací systémy a ve vhodný okamžik zákazníka přepojí na chat.

  1. Na webové stránce máte velké množství alternativních způsobů kontaktu Pokud při každé návštěvě webu na zákazníka svítí telefonní číslo, e-mail a online chat ze všech stran, je pravděpodobnost, že se vůbec dozví o možnosti využití MessageOk samoobsluhu pro vyřešení svého požadavku relativně malá.Stejně jako v předchozím případě doporučujeme zvážit, jak kontaktní informace zkombinovat. Můžete mít například jako první rozcestník ve widgetu informaci, zda si zákazníci přejí kontaktovat vás telefonicky / e-mailem a nebo si vyřešit svůj problém sami. V takovém případě buď zákazníkovi zobrazíte telefonní číslo / přepojíte ho na chat apod. a nebo jej přesunete přímo do samoobsluhy.

  2. Nevyužíváte dostatečně již existující komunikaci se zákazníkem pro automatizované způsoby řešení požadavků:  Například u transakčních e-mailů (e-maily, které potvrzují objednávku atd.) neuvádíte odkaz na web kde je vložená samoobsluha s informací, že si zde zákazníci mohou provádět změny sami.

Pokud je widget dominantní prvek na stránce je standarddní míra využití okolo 50 % i více.