Přeskočit na hlavní obsah

Jak propojit samoobsluhu s e-shopem

Instalaci zákaznické samoobsluhy zvládnete sami za pár minut. Přímo z platformy Shoptet, PrestaShop či WooCommerce. Tak jdeme na to.

Krok 1: Registrace

Otevřete si stránku MessageOk. Vyplňte svoji e-mailovou adresu a nastavte si heslo.  Následně vám přijde potvrzovací e-mail. Otevřete ho a klikněte na tlačítko „Potvrdit“. Otevře se vám stránka s potvrzením registrace. Pak už stačí jen kliknout na tlačítko „Pokračovat do administrace“.

Pokud by tlačítko nereagovalo, nevadí. Pro tento případ najdete hned pod ním odkaz. Ten stačí zkopírovat a vložit do adresního řádku webového prohlížeče.

Krok 2: Propojení s vaším e-shopem

V administraci se nejdříve zeptáme na něco o vás. Hned poté si vyberete, na jaké platformě běží váš e-shop (Shoptet, PrestaShop, WooCommerce, Upgates, Webareal nebo možnost Jiné).

Jakmile si vyberete některou z možností, ukáže se vám jednoduchý postup na propojení s vaším e-shopem.

Shoptet

Nejdříve se přihlaste se do administrace svého e-shopu. V nabídce po levé straně najděte kategorii „Propojení“, rozklikněte ji a vyberte možnost „Shoptet Doplňky“.

Na stránce s doplňky, můžete rovnou zadat do vyhledávací lišty MessageOk. Nebo nás najdete v sekci „“Zákazníci“. V pravé části pak stačí kliknout na zelené tlačítko “„Objednat a instalovat“. Doplněk se vám automaticky nainstaluje do Shoptetu. Změnit jeho nastavení, nebo upravovat zákaznickou samoobsluhu pak můžete opět v sekci „Doplňky“.

PrestaShop

Po kliknutí na tlačítko „PrestaShop“ se vám ukáže postup instalace. Je velmi jednoduchý a má pouze 2 kroky. Nejprve si stáhnete takzvaný „Modul“. Odkaz na něj najdete přímo v postupu. Stažený soubor ve formátu zip vložíte v administraci PrestaShop do sekce Moduly → Module Manager → Nahrát modul.Poté už si jen z  administrace  zkopírujete API token a vložíte ho i s URL (adresou) vašeho e-shopu do připravených kolonek.

WooCommerce

Postup instalace u WooCommerce je hodně podobný jako u PrestaShopu. Po kliknutí na tlačítko se vám ukáže jednoduchý postup, jak na to.  Nejdříve si stáhnete Plugin, který následně nahrajete ve formátu zip přímo do administrace e-shopu v sekci Pluginy -→ Instalace pluginů -→ Nahrát plugin. Pak už jen stačí si v nastavení Pluginů najít API URL a zkopírovat ji do připravené kolonky v postupu.

Jiný e-shop nebo webové stránky

Pokud si v MessageOk vytvoříte nebo už máte vytvořený nějaký scénář, můžete si v editoru zobrazit jeho HTML kód. Ten pak jen vložíte na stránku webu, kde chcete, aby se samoobsluha zákazníkům zobrazovala.

Krok 3: Přizpůsobení samoobsluhy a scénářů

Teď už jen vyplníte několik údajů ve formuláři (e-mail pro zasílání obecných dotazů zákazníka, jaká slovní spojení v komunikaci se zákazníky používáte apod.), podle kterých vám přizpůsobíme první testovací scénáře. Následně zbývá jen pustit si editor a vyzkoušet, jak samoobsluha funguje.